#Metoo та його вплив на суспільство та індустрію

#Metoo та його вплив на суспільство та індустрію

21 квітня 2024р.

Рух #MeToo став вірусним у соціальних мережах, коли 15 жовтня 2017 року актриса Алісса Мілано написала у Twitter #MeToo. Її твіт спонукав жінок, які зазнали сексуального насильства, поділитися своїм досвідом у соціальних мережах, включно з хештегом, щоб продемонструвати поширеність сексуальних домагань. До початку листопада 2017 року #MeToo ретвітнули 23 мільйони разів у 85 країнах.

Політичний клімат і широке використання соціальних медіа допомогли #MeToo оприлюднити своє повідомлення та вплинути на численні галузі в Сполучених Штатах. Через різні правові та культурні чинники рух набув різних форм і мав різний вплив у всьому світі.

Кампанія Me Too була заснована Тараною Берк у 2007 році як частина її роботи з надання ресурсів жертвам сексуальних домагань і насильства. Кампанія стала вірусною в соціальних мережах після того, як Алісса Мілано попросила підписників у Twitter поділитися своїми історіями про сексуальні домагання та насильство, використовуючи фразу «Я теж». Лише за 24 години понад 12 мільйонів публікацій і реакцій включали #MeToo. Станом на 24 жовтня 2017 року ЗМІ повідомляли, що понад 1,7 мільйона твітів у 85 країнах містили #MeToo.

Твіт Мілано був створений на тлі історичного Голлівуду: 5 жовтня 2017 року The New York Times повідомила про звинувачення жінок у сексуальному насильстві та домаганнях колишнього кінопродюсера Гарві Вайнштейна. Звинувачення охоплювали три десятиліття і надходили від жінок з усім спектром досвіду роботи в кіно. Того ж дня Вайнштейн оголосив про свій відхід з Weinstein Company; через три дні його офіційно звільнили з потужної продюсерської компанії, співзасновником якої він був. 10 жовтня 2017 року газета The New Yorker опублікувала ще один гучний репортаж про те, як кілька жінок звинуватили Вайнштейна в зґвалтуванні та домаганнях. Через чотири дні Академія кінематографічних мистецтв і наук виключила Вайнштейна зі своїх лав.

Численні інші видатні кіногрупи наслідували цей приклад протягом наступних тижнів. У наступні місяці жінки порушили мовчання та звинуватили представників, які працюють у різноманітних галузях промисловості від Голлівуду до політики, у сексуальних домаганнях. Величезну кількість звинувачень не можна було ігнорувати, і багато чоловіків швидко зіткнулися з наслідками на робочому місці та в громадській думці. Метт Лауер, Кевін Спейсі та Ерік Шнайдерман – лише невелика частина численних видатних, відомих чоловіків, яких звинуватили в сексуальних домаганнях. З того часу Вайнштейна звинуватили в сексуальних домаганнях щонайменше 90 жінок.

У грудні 2019 року Вайнштейн досяг угоди в розмірі 47 мільйонів доларів США з виконавчою радою своєї колишньої кіностудії та кількома жінками, які звинуватили його в неправомірній поведінці, 25 мільйонів доларів з яких було призначено для його обвинувачів. 24 лютого 2020 року суд присяжних штату Нью-Йорк визнав Вайнштейна винним у статевому акті першого ступеня. 11 березня 2020 року суддя штату Нью-Йорк засудив Вайнштейна до 23 років ув'язнення за сексуальне насильство над двома жінками. 12 квітня 2021 року Вайнштейну було звинувачено за 11 пунктами сексуального насильства в окрузі Лос-Анджелес.

Рух «Я теж» існував понад десять років, перш ніж по-справжньому набрав обертів і призвів до відчутних наслідків для обвинувачених. Поточний політичний клімат, ймовірно, сприяв успіху #MeToo. Після президентських виборів 2016 року багато американців відчувають більше політичних настроїв і вживають більше політичних дій. За оцінками, 5,2 мільйона учасників у 653 афілійованих маршах відвідали перший запланований Жіночий марш наступного дня після інавгурації президента Трампа у 2017 році. Натхненні політичні дії в поєднанні з впливом і широким використанням соціальних мереж сприяють створенню середовища, яке робить можливим успіх #MeToo.

У 2020 році хвиля цифрового активізму в Сполучених Штатах, викликана вбивством Джорджа Флойда поліцією та викликана карантином через COVID-19, включала новий сплеск у русі #MeToo. Декілька американських знаменитостей, впливових осіб і діячів ігрової та потокової індустрії були звинувачені в сексуальних домаганнях, сексуальному насильстві та гендерній дискримінації. Серед звинувачених у сексуальних домаганнях у 2020 році були попзірка Джастін Бібер і комік Кріс Д'Еліа, чиї обвинувачі розмістили твіти про їхні ймовірні сексуальні насильства. У 2021 році Ендрю Куомо пішов у відставку з посади губернатора Нью-Йорка після того, як зіткнувся з численними звинуваченнями в сексуальних домаганнях і тиску з боку президента Джо Байдена, щоб піти у відставку.

З усім тим, у Сполучених Штатах жінок десятиліттями захищали від сексуальних домагань на роботі. Розділ VII Закону про громадянські права 1964 року забороняє дискримінацію за ознакою статі. Роботодавці несуть сувору відповідальність за харасмент з боку керівника, що призвело до негативного рішення щодо працевлаштування, наприклад, звільнення або відмова найняти потенційного працівника. Роботодавець може уникнути відповідальності за керівника, який створив вороже робоче середовище, лише якщо він зможе довести, що він обґрунтовано намагався запобігти або виправити таку поведінку, а працівник не скористався запобіжними чи виправними можливостями. Щоб виграти позов про сексуальні домагання на підставі у ворожому робочому середовищі, постраждалий повинен продемонструвати, що «розумна людина», крім потерпілого, сприйняла б таку поведінку як домагання. Цей стандарт розумної людини продовжує залишатися перешкодою для успіху в судах.

Хочу стати юнкою

Продовжуючи, Ви погоджуєтесь зПолітикою конфіденційностіі надаєте згоду на обробку персональних даних

F.A.Q.